Zacznij wakacje z EKOPREZENTEM. Piknik na Plaży Miejskiej w Poznaniu

plaza pionW pierwszą wakacyjną niedzielę (29 czerwca) na Plaży Miejskiej przy Kontener Art, poznaniacy i turyści spotkają się na familijnym pikniku ekologicznym. Spotkanie poprowadzi Irek Bieleninik.

 

 

 

Między godziną 10.00 a 18.00 na uczestników czekają m.in. gry i zabawy „z klimatem". W przygotowanych konkursach i quizach można będzie wygrać ekogadżety i dowiedzieć się więcej o tym, jak działalność człowieka wpływa na klimat i w jaki sposób każdy z nas może przeciwdziałać jego postępującym zmianom.

Nie zabraknie tematycznych warsztatów artystycznych z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Częścią ekologicznego stylu życia jest też aktywność sportowa, dlatego coś dla siebie znajdą tego dnia fani gier plażowych czy rowerzyści, którzy w zawodach na ¼ mili będą mogli wygrać rower ufundowany przez Urząd Miasta Poznań. Zwody przeprowadzi Szkoła Auto Skoda.

Każdy, kto ma w sobie żyłkę badacza będzie miał okazję zmierzyć przy pomocy profesjonalnego sprzętu temperaturę chmur czy prędkość wiatru. Można będzie także obejrzeć z ekspertami zdjęcia satelitarne czy dowiedzieć się, jaka jest zależność między pożarami a zmianami klimatycznymi.

Nie zabraknie praktycznych zajęć z udzielania pierwszej pomocy i zachowania bezpieczeństwa na plaży. Każdy, kto zastanawia się, jak wygląda świat widziany z kabiny wielkiego tira będzie miał szansę przekonać się o tym na stanowisku poświęconym bezpieczeństwu na drodze.

Na miłośników gór czeka Owca Karpatka. Spotkanie z nią będzie okazją do włączenia się w działania na rzecz ochrony karpackiej przyrody.
Uczestnicy pikniku na letni wypoczynek ruszą z ekoprezentami: nie tylko nagrodami zdobytymi w konkursowych zmaganiach, ale też informacjami, które pozwolą przemierzać wakacyjne szlaki bezpieczniej i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.
Więcej na podstronie pikniku.

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019