Ekoprezent dla społeczeństwa i biznesu

ekoprezent SMALL colorW sierpniu zakończyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej pt. „Zrób prezent sobie i środowisku".

Celem trwającego od listopada 2013 roku projektu było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problematykę zmian klimatycznych i wpływu, jaki działalność człowieka wywiera na tempo tych zmian. Działania kampanii (portal wiedzy, kampania w mediach ogólnopolskich, konkurs fotograficzny, wystawy plakatów w centrach handlowych) miały również zainspirować każdego z odbiorców projektu do dokonywania zmian nawyków w różnych obszarach (dom, praca, przestrzeń publiczna, zakupy) na bardziej przyjazne środowisku. Podsumowaniem kampanii społecznej był piknik edukacyjny zorganizowany na rozpoczęcie letnich wakacji w jednym z największych polskich miast – Poznaniu.

Specjalny moduł działań przeznaczony był dla przedsiębiorców. Ponad 200 przedstawicieli firm uczestniczyło w Smart Driving Experience – cyklu szkoleń poświęconych tematyce ekojazdy w kontekście odpowiedzialności społecznej i środowiskowej biznesu. Drużyny firm biorących udział w projekcie konkurowały także o tytuł EKOMISTRZA KIEROWNICY, który przypadł zespołowi Sodexo Polska.

Ważnym elementem programu dla firm był business mixer zorganizowany w Światowy Dzień Środowiska. Uczestnicy spotkania wysłuchali okolicznościowego przesłania Achima Steinera, Dyrektora UNEP, Zastępcy Sekretarza Narodów Zjednoczonych. Podczas wydarzenia zainaugurowano program partnerstwa z biznesem, w ramach promowania inicjatywy UNEP – „Green Economy".

 

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019