Słoneczna ekomajówka w Białowieży za nami!

happening bialowieza W sobotę 2 maja spotkaliśmy się w Białowieskim Parku Narodowym na happeningu ekologicznym

Przed siedzibą Dyrekcji BPN stanęło stoisko edukacyjne ogólnopolskiej kampanii „Zrób prezent sobie i środowisku". Towarzyszyły mu stanowiska edukacyjne przygotowane przez Białowieski Park Narodowy oraz Lasy Państwowe. Gościem spotkania był dziennikarz Tomasz Zubilewicz.

Piękny, sobotni dzień animatorzy i eksperci spędzili w towarzystwie turystów i mieszkańców okolicy, którzy tłumnie przybyli do Parku. Była to znakomita okazja do wspólnej zabawy, przy okazji której można było poszerzyć swoją przyrodnicza wiedzę oraz poznać sposoby, jak na co dzień chronić przyrodę.

Motywem przewodnim happeningu była tematyka opakowań i odpadów opakowaniowych. To dlatego podczas zabaw upcyklingowych nie tylko najmłodsi uczestnicy happeningu wykonywali zabawki i przedmioty użytkowe ze starych, niepotrzebnych już opakowań.

Wielu z gości podjęło wyzwanie i sprawdziło swoją wiedzę uczestnicząc w e-quizie z nagrodami. Dzieci układały wielkogabarytowe puzzle i sprawdzały swoje kuglarskie talenty w zabawie z mimem i żonglerem.

Ile żubrów zamieszkuje Puszczę Białowieską? Jak szybko biegają i jak wysoko skaczą? Między innymi na takie pytania turystów odpowiadali na swoim stanowisku edukacyjnym pracownicy Parku. Także leśnicy służyli swoją wiedzą i doświadczeniem na temat bogactw natury ukrytych w okolicznych, puszczańskich lasach.

Wieczorna prelekcja i koncert gościa ze Stanów Zjednoczonych Goodshilda Aguilara (z indiańskiego plemienia Lakhota) pozwoliły także poznać lepiej problemy ochrony przyrody w innych zakątkach świata – w tym przypadku ochrony kuzyna naszych żubrów – amerykańskiego bizona.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z happeningu.

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019