Multimedialny pokaz w centrum Warszawy

ekoprezent mapping 11.06.2015.UNEP GRID Warszawa fot 1 11 czerwca na fasadzie Pałacu Staszica można było obejrzeć ekologiczny mapping.

W czwartek (11 czerwca) na fasadzie Pałacu Staszica można było obejrzeć ekologiczny mapping. Multimedialne show poświęcone tematyce ochrony przyrody przygotowało Centrum UNEP/GRID-Warszawa w ramach kampanii „Zrób prezent sobie i środowisku!".

W czwartkowy wieczór fasada siedziby Polskiej Akademii Nauk zamieniła się w wielki ekran, na którym wyświetlono mapping o tematyce ekologicznej.


Krótka świetlna animacja, ilustrowana muzyką, powtarzana była kilkukrotnie między godziną 22.00 a 23.00
Jak być ekokonsumentem? Jak postępować z odpadami opakowaniowymi? Jak na co dzień dbać środowisko naturalne? Między innymi tego mogli dowiedzieć się widzowie, którzy przybyli miejsce pokazu.


Bohater animacji symbolizuje każdego z nas. To konsument, który staje przy półce zakupowej i dokonując swoich wyborów ma realny wpływ na stan środowiska naturalnego – mówi Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa – Chcemy spotkać się z odbiorcami naszej kampanii w różnych miejscach ich codziennych aktywności. Tym razem wybraliśmy jedną z głównych ulic Warszawy. Wykorzystujemy nowoczesne, multimedialne środki przekazu, by w krótkiej i przemawiającej do wyobraźni formie skłonić do zastanowienia nad swoimi nawykami.


Historia przedstawiona w animacji dzieliła się na dwie części. W pierwszej części widzowie widzieli bohatera robiącego duże zakupy, pakującego je do wielu jednorazowych toreb z tworzywa sztucznego. Powstałe przy tej okazji odpady wyrzucał do wspólnego kosza, tym samym przykładał się do powstawania gór śmieci zalegających na wysypiskach. Wizja zaśmieconego, nieprzyjemnego świata, jaka była oczywistą konsekwencja jego postępowania, uświadomiła mu, że powinien zmienić swoje nawyki. Zmiana myślenia wpłynęła na zatrzymanie procesu zanieczyszczania środowiska naturalnego.


Rezygnacja z nadmiernej konsumpcji, korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku oraz stosowanie się do zasad selektywnej zbiórki odpadów – to najważniejsze zadania i wyzwania, jakim sprostać powinien każdy odpowiedzialny konsument.


Mapping wpisuje się w obchody Światowego Dnia Środowiska oraz obchody 70lecia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Organizowany był w ramach Inicjatywy „Partnerstwo dla Klimatu". Relacje video z wydarzenia można będzie oglądać na kanale You Tube Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz portalu www.ekoprezent.org w najbliższych dniach.


Mapping dofinansowany był ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej. Objęty jest patronatem honorowym: Komisji Europejskiej - Przedstawicielstwa w Polsce, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Prezydent m.st. Warszawy.

 

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019