Festiwalowa ekostrefa z EKOPREZENTEM

ekostage day Przez trzy dni bawiliśmy się wspólnie z uczestnikami ORANGE WARSAW FESTIVAL

Tegoroczny Festiwal był wyjątkowy - po raz pierwszy zagościła na nim specjalna ekostrefa. Byliśmy w niej obecni z naszą kampanią.


Wspólnie z festiwalowiczami nie tylko delektowaliśmy się dobrą muzyką, ale też robiliśmy przedmioty użytkowe z pustych butelek. I tak m.in. ekostrefowy namiot oświetlały nocami lampki i żyrandole z kloszami wykonanymi ze zużytych butelek. Stoliczki ozdabiały również recyklingowe wazony, a furorę robiły konkursy w skokach przez skakanki wykonane z butelek PET.


Taki sam materiał stał się budulcem ekosceny, która stanęła podczas finałowego koncertu zespołu MUSE. Uczestnicy Festiwalu mogli "zagrać" wspólnie ze sławnymi muzykami na instrumentach przygotowanych ze starych kartonów.
W ciągu dnia upał doskwierał uczestnikom imprezy więc nie zabrakło plastikowych opakowań po napojach, które zgniataliśmy w specjalnej belownicy. Sprasowane odpady zajmowały o wiele mniej miejsca niż te w wersji przed zgnieceniem, co dawało wyobrażenie, jak istotne jest zgniatanie opakowań przed wrzuceniem ich do kosza.
Plastikowe kubeczki po napojach można też było wymienić w ekostrefie na nagrody. Zbieraliśmy je do wielkiego, siatkowego kosza, dzięki czemu można było zobacyć, jak każdego dnia rośnie góra odpadów.


Swoją aktywnością wspierali nas także wolontariusze Fundacji ORANGE, pełniący służbę w ekopatrolach na terenie całego Festiwalu oraz angażujący się w gry, konkursy i prace upcyklingowe na terenie ekostrefy.


Mamy nadzieję, że edukacyjna obecność kampanii na OWF pobudziła wyobrażnie i wrażliwość uczestników Festiwalu na kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

 

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019