Ekoprezent na Dzień Służby Zagranicznej

IMG 0361 Goście Ministerstwa Spraw Zagranicznych mieli  możliwość właczyć się czynnie w naszą kampanię

W sobotę 14 listopada 2015 r. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych spotkaliśmy się podczas obchodów Dnia Służby Zagranicznej. W tym roku jego hasłem przewodnim było „70 lat ONZ".

Przez całą sobotę można było zwiedzać najważniejsze budynki i pomieszczenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz wziąć udział m.in. w: spotkaniu z obecnymi i byłymi Przedstawicielami RP przy organizacjach międzynarodowych, spotkaniu poświęconemu udziałowi Polski w misjach pokojowych ONZ, zajęciach warsztatowych dla dzieci prowadzonych przez pracowników UNICEF Polska.

W głównym gmachu Ministerstwa zaprezentowała się również cała Rodzina ONZ w Polsce. W spotkaniu z przedstawicielami organizacji pracujących w naszym kraju w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych (United Nations Information Office in Warsaw – UNIC Warsaw, Przedstawicielstwo Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców – UNHCR, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – IOM, Światowa Organizacja Zdrowia – WHO, Polski Komitet Narodowy UNICEF, Polski Komitet ds. UNESCO oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa) uczestniczyła przede wszystkim młodzież.

Młodzi ludzie pytali o naszą pracę na rzecz środowiska naturalnego, o projekty realizowane w Polsce, ale także programy o wymierzę globalnym, prowadzone przez UNEP na całym świecie.

Chętnie zadeklarowali też włączenie się w niektóre z tych inicjatyw, jak choćby robienie ekopostanowień w ramach naszej kampanii „Zrób prezent sobie i środowisku".

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019