Circular Economy: warsztaty międzybranżowe

ce Showroom Philips 7lut2017

7 lutego br. rozpoczął się cykl warsztatów „Circular Economy. Zamykamy obieg!"


Warszawski Showroom Philips Lighting przy ul. Duchnickiej 3 zgromadził ponad trzydziestu przedstawicieli świata biznesu, nauki, administracji publicznej i NGOs na pierwszych warsztatach organizowanych przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa w ramach Partnerstwa na rzecz realizacji Środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Partnerstwo jest kontynuacja działań edukacyjnych skierowanych do przedsiębiorców, rozpoczętych w ramach kampanii EKOPREZENT.


Warsztaty pt. "Circular Economy. Zamykamy obieg!" Poświęcone były wyzwaniom gospodarki o obiegu zamkniętym. Uczestnicy dyskutowali o wyzwaniach, potrzebach i barierach stojących przed rozpoczynającym się procesem transformacji gospodarczej.  Spotkanie miało charakter międzybranżowy. Dyskutowano między innymi o potrzebie edukacji (zarówno konsumentów, jak i przedstawicieli administracji publicznej oraz samych firm). Uczestnicy spotkania podkreślali, że Circular Economy to znacznie więcej niż recykling i selektywna zbiórka odpadów! Potrzebne jest całkiem nowe spojrzenie na biznes – nowe modele biznesowe i edukację. POnadto niezbędne jest wsparcie systemowe i rozsądna legislacja.  


Spotkanie zakończył pokaz nowoczesnych technologii oświetleniowych, dzięki któremu uczestnicy warsztatu mogli zobaczyć konkretne rozwiązania i produkty, które już dziś budują zrównoważoną przeszłość naszej planety – już dziś „zamykają obieg"!

Więcej informacji na stronie Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

 

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019