Rusza kampania „Zrób prezent sobie i środowisku”

ekoprezent SMALL color

 

 

 

 

 

 

30 listopada ruszyła ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Zrób prezent sobie i środowisku!".

W czasie, gdy rozpoczyna się sezon „mikołajkowych" i bożonarodzeniowych zakupów zapraszamy do obdarowania się szczególnymi prezentami – ekoprezentami. Komunikaty medialne, zachęcające do odwiedzenia specjalnie przygotowanego na tę okazję portalu wiedzy (www.ekoprezent.org), pojawią się między innymi w Internecie i stacjach radiowych. Odwiedzający portal otrzymają porcję przydatnych wiadomości i praktycznych porad związanych z tematyką zmian klimatycznych i sposobów na zmniejszanie negatywnego wpływu osób indywidualnych i przedsiębiorstw na zjawiska zachodzące w przyrodzie pod wpływem działalności człowieka.

Ciekawostki, materiały eksperckie i ekogadżety to ekoprezenty, którymi można dzielić się w okołoświątecznym (i nie tylko) okresie z rodziną i przyjaciółmi. Możliwe będzie także podjęcie ekopostanowienia na Nowy Rok. Lista prostych ekonawyków udostępniona na portalu pomoże każdemu, kto podejmie to ekowyzwanie wprowadzić choćby małe ekozmiany w swoim najbliższym otoczeniu.

Chętni będą mieli okazję zaprezentować wdrażanie ekopostanowień na zdjęciach i tak powstałe fotoreportaże zgłosić do konkursu „Mój ekodzień". Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas wystaw w centrach handlowych w rożnych miastach Polski.

Uczestnicy kampanii spotkają się latem na podsumowującym projekt pikniku edukacyjnym.

Firmy, które w swoich strategiach odpowiedzialnego biznesu szczególny nacisk kładą na kwestie związane z ochroną środowiska mają możliwość aktywnego włączenia się w kampanię m.in. poprzez udział w seminariach dla kadry zarządzającej i szkoleniach pracowników z zakresu ekojazdy. Firmy partnerskie kampanii otrzymają także specjalne materiały edukacyjne dla swoich pracowników. Akces do projektu może być interesującą formą poszerzenia podejmowanych przez przedsiębiorców działań w zakresie CSR.

Więcej o projekcie w zakładce O projekcie .

 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Organizator
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019